top of page

Spoluvytváříme nové materiálové příběhy

Co vznikne, když se spojí nápad, strategie, výzkum a kreativita?
1705671314300.jpg
"Tým matériO' Prague nám poskytol skvelú pomoc pri rešerši materiálov. Ich profesionálny prístup a hlboké znalosti nám umožnili rýchlo identifikovať vhodné materiály pre naše projekty. Výrazne nám ušetrili čas a prispeli k našej inovácii. Určite odporúčam ich služby každej firme hľadajúcej kvalitné rešerše na materiály." 
retailmonkeys
RM_2x.png
"Pro Retail Monkeys je udržitelnost důležitým tématem. Když jsme potřebovali detailně prozkoumat trh, abychom zjistili jaké nabízí možnosti v oblasti deskových materiálů vhodných na výrobu nábytku, matériO‘ nám bylo velkou oporou a přišlo s parádní rešerší a detailním zmapováním trhu. Součástí studie byly kontakty na výrobce a s mnoha z nich jsme se díky studii spojili a zahájili dialog. Skvělý tým srdcařů a vždy příjemná spolupráce s matériO‘ je příjemný bonus, který rádi oceníme." 
"Konzultaci v matériO Prague jsme využili naposledy při hledání akustické plsti s co nejnižší stopou na životním prostředí. Tým matériO nám pomohl najít vhodný materiál pro náš projekt a to po stránce estetické i funkční. Navíc jsme se rovnou mohli podívat na vzorky tohoto materiálu a ověřit si jak funguje s dalšími prvky našeho designu. Díky matériO Prague jsme také narazili na výrobce recyklované pěny Yate, se kterým nyní úzce spolupracujeme. Například na vývoji kolekce Foamy, která získala ocenění RO Plastic Prize na Milano design week 2022."

Eliška Novák Knotková
Founder & CEO, Balance is Motion

"Když v Průšovi vzniklo nové oddělení udržitelnosti, tak společně s ním jsme se snažili najít způsob, jak vyvinout udržitelný filament. Hledali jsme formu, jak by takový filament mohl vypadat a s tím nám pomáhala databáze matériO'. Hledali jsme tam inspiraci, co by mohlo fungovat a následně kontakty na případnou spolupráci. Díky matériO jsem našli dodavatele přírodních plniv pro naši kategorii PLA filamentu s přírodními pigmenty."
"S rešerší bakalářské práce mi velmi pomohla návštěva matériO' Prague, kde jsem měla možnost projít veškeré jejich vzorky materiálů zorganizovaných do jednotlivých kategorií. Při návštěvě se mi podařilo najít několik vhodných a dostupných materiálů splňujících mé požadavky. Do finálního výběru materiálů jsem vybrala Loopermat – koberec z měkčeného PVC. Ten mě konkrétně zaujal svým vzhledem a měkkým povrchem, přičemž je velmi příjemný na dotek."

Eva Procházková
Studentka ČVUT 

Proběhlé spolupráce:

Spolupracujte s matériO' Prague 

Chcete s námi spolupracovat?

bottom of page