top of page

Náš svět se skládá z materiálů. My jsme tu, abychom je prozkoumali. 

Tým matériO' Prague zkoumá a šíří
povědomí o potenciálu materiálů.
team matério prague our story

Jak to začalo

Dva lidé z různých odvětví se spojili a našli společnou řeč: materiály. Seznamte se s Lucií Havlovou a Tomášem Hendrychem, kteří v roce 2011 založili matériO' Prague. 

DSC_1912.heic

O matério Prague a Happy Materials

Matério Prague funguje pod vedením Happy Materials, jehož zakladateli jsou Lucie Havlová a Tomáš Hendrych. Jejich hluboká vášeň pro materiály zrodila v roce 2011 komplexní knihovnu materiálů . V návaznosti na otevření knihovny byl v roce 2013 uveden na trh online magazín o materiálech Material Times. Material Times spojuje rozsáhlou sbírku knihovny s vyvíjejícím se světem nových materiálů a technologií a nabízí obohacující obsah přístupný všem na adrese materialtimes.com.

happy_portrety_2021_tisk-4A.jpg

Lucie Havlová: Od chemického po kulturní průmysl

Lucie je absolventka VŠCHT Praha specializující se na zpracování polymerů. Její kariéra zahrnuje patnáctileté působení v britském chemickém konglomerátu ICI, kde dohlížela na technický prodej polymerů ve východní Evropě. V roce 2005 spoluzaložila Happy Materials po boku Tomáše Hendrycha. Pod jejím vedením byly materiálové knihovny matériO v letech 2010 až 2012 úspěšně inaugurovány v Praze a Bratislavě. Její nadšení pro vzdělávání a umění se projevuje skrze akce a výstavy zaměřené na materiály a založením materiálové knihovny a sklářské galerie.

Tomáš Hendrych: Umělecký vizionář

Tomáš studoval na herecké škole HAMU v oboru pantomima, kde prozkoumal sféry herectví a choreografie. Jeho všestranná kariéra se soustředila k režii, kde vytvářel televizní a rozhlasové spoty s osobitým nádechem. Od vzniku Happy Materials v roce 2004 směřoval Tomáš své úsilí ke zkoumání materiálů a spolupráci s uměleckou komunitou. V matériu Tomáš ve své roli kreativního a finančního ředitele plynule propojuje kreativitu a finanční nadání.

happy_portrety_2021_tisk-5A.jpg
paris matério

matériO' Paris

matériO' Prague je jednou ze 4 poboček materiálových knihoven. První pobočka - MatériO Paris - byla založena v roce 2000 Quentinem Hirsingerem a Elodie Ternaux jako nezávislé informační a vzdělávací centrum pro inovativní materiály. Všechny naše pobočky – Paříž, Praha, Soul a Ženeva sdílejí společný cíl: neustále rozšiřovat odborné znalosti v oblasti materiálů, rozvíjet komplexní online databázi a vystavovat vzorky materiálů v našich showroomech.

Zmínky v médiích

Je nám ctí, že naše aktivity a záměry ocenila řada známých mediálních portálů. Podívejte se, co o nás říkají:

bottom of page