top of page
matériO' Fokus: Síla Biomateriálů: Od Mycelia po Lignin
matériO' Fokus: Síla Biomateriálů: Od Mycelia po Lignin

matériO' Fokus: Síla Biomateriálů: Od Mycelia po Lignin

Co jsou to biomateriály a v jakých kontextech se s nimi budeme v budoucnu stýkat? V čem je lignin tak zázračný a odkud se bere? Poznejte, jak aplikovat biomateriály ve svém dalším projektu a diskutujte o biomateriálech s hosty Davidem Minaříkem a Lenkou Mynářovou.

Registrace je zavřená
Podívejte se na další akce

Čas a místo

23. 5. 2024 10:30 – 12:00

Showroom matériO' Prague, Říčanova 19, Praha 6, 169 00

O události

Jaké existují aplikace biomateriálů v architektuře, designu nebo třeba obalovém průmyslu a jaká jsou úskalí použití těchto materiálových alternativ. V přednášce se budeme věnovat kromě slavné trojici mycelium, lignin a celulóza i dalším zajímavým novinkám pocházejících z živých organismů. V rámci semináře promluví i David Minařík, zakladatel startupu MYCO, který se zabývá výrobou materiálů z mycelia a další hosté z oblasti biomateriálů a Lenka Mynářová, expertka na biomateriály, biorafinaci a téma cirkulární ekonomiky.


Co si z přednášky odnesete?


Poznání nových biomateriálů: V rámci semináře vám představíme novinky na poli materiálů pocházejících z přírodních a živých organismů.


Integrace do designu: Jak nové materiály uplatnit ve svém designu a kde je lze sehnat?


Diskuze s odborníky z oblasti greenwashingu, biomateriálů a reálných příběhů uplatnění mycelia a dalších materiálů v praxi.


Vstup do knihovny a přístup ke vzorkům: Knihovna, která je tradičně otevřená jen členům otevírá dveře i veřejnosti. Poznáte, jak knihovna vypadá a získáte přístup ke vzorkům.


Příležitost networkovat: Spojte se s ostatními designéry, umělci, řemeslníky a dodavateli a vyměňte si nápady, postřehy a osvědčené postupy pro použití v designu.


Kapacita prostoru je 20 osob. Členové matériO' Prague s plným členstvím mají účast na přednášce zdarma.

Registrace

  • Registrace pro členy matériO'

    Členové matériO' Prague mají vstup na akci zdarma.

    0,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page